Μετεγγραφη δισκων

Ανακοινώσεις και τυχόν προβλήματα στη ρεμπετοσελίδα (πχ προβληματικό τραγούδι - πρόβλημα σύνδεσης - λάθος στοιχεία σε τραγούδι κλπ).
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#8 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

[quote="bill1961"]Οπότε, προφανώς δε μπορείς να τα δοκιμάσεις αυτά από Κρήτη :D :D :D , έτσι???[/quote]
Στο ΜΑΡΟΥΣΙ και στην ΚΑΛΑΜΑΤΑ παιζω εντος εδρας , στην ΚΡΗΤΗ ειμαι σωγαμπρος :( :( :(
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#9 Δημοσίευση από bill1961 »

Κάπως έτσι παίζουμε όλοι μας.
Με τις κανονικές τις βελόνες τι σου κάνει το πικάπ??
Μήπως είναι ευκολότερο να αφαιρέσεις το σκρατσ με τα προγράμματα που λέγαμε τις προάλλες?

ΘΑΝΑΣΗΣ
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: 23 Απρ 2005 08:30 am
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΧΑΝΙΑ

#10 Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

[quote="bill1961"]Κάπως έτσι παίζουμε όλοι μας.
Με τις κανονικές τις βελόνες τι σου κάνει το πικάπ??
Μήπως είναι ευκολότερο να αφαιρέσεις το σκρατσ με τα προγράμματα που λέγαμε τις προάλλες?[/quote]
Δοκιμασα να γραψω ενα τραγουδι να το ανεβασω για το chris αλλα δεν ηταν υποφερτο , ευτυχως το ανεβασε καποιος φιλος . Το Cool Edit 2000 που εχω και το Disk cleaning lab ειναι πολυ περιπλοκα για μενα που δεν ξερω εγγλεζικα , το δευτερο κανει και αυτοματο κατα καποιον τροπο καθαρισμα δοκιμασα αλλα τιποτα . Μερικα απο τα τραγουδια που σου ειχα στειλει με αυτα του ΜΑΡΙΝΟΥ ειναι γραμμενα πριν 30 χρονια απο δικες μου πλακες αλλα απο πικαπ με βελονα για 78αρη
Η ΖΩΗ ΚΥΛΑΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#11 Δημοσίευση από bill1961 »

Αυτά που μου είχες στείλει ήταν ικανοποιητικά. Αν θέλεις στείλε μου ένα δείγμα (στο mail μου) να δοκιμάσω εγώ τι μπορώ να κάνω με το CoolEdit

Άβαταρ μέλους
_nikos
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Οκτ 2004 08:54 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

#12 Δημοσίευση από _nikos »

Δοκίμασε με το CoolEdit το εξής:Μαρκάρισε την περιοχή στην αρχή του τραγουδιού(πριν ξεκινήσει το κομμάτι)εκεί όπου έχεις μόνο σκρατς.Μετά πας effects/noise reduction/noise reduction/get profile.Κλείνεις το παράθυρο,επιλέγεις όλο το κομμάτι,ξανά effects/noise reduction/noise reduction και ΟΚ.

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ανακοινώσεις - Προβλήματα - Διορθώσεις”