το ξυλουργείο του κυρ Παναγιώτη.

Στέκια για πεννιές - πηρουνιές - κρασί και καλή παρέα
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
ikarus260
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2006 01:47 pm

#29 Δημοσίευση από ikarus260 »

Δηλώνω κι εγώ συμμετοχή στη συνάντηση (για όποτε κανονιστεί αυτή), και μακάρι να γίνει σύντομα. Φιλικά, Κωνσταντίνος

Άβαταρ μέλους
Erinoula
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2006 11:20 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

#30 Δημοσίευση από Erinoula »

Πιστέυω ότι η ιδέα του Ηρακλή είναι σωστή οπότε είμαι μέσα όπου κανονιστεί.Φιλάκια και καλή αντάμωση!!!!!
Τα βάσανα μες τη ζωή θα τα περάσουμε μαζί.
Μαζί στις πίκρες στις χαρές μαζί και στις αναποδιές.
_
Θα τη βγάλουμε αντάμα πότε γέλιο πότε κλάμα

Rempetis
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 09 Δεκ 2005 09:37 pm
Τοποθεσία: Αργος

#31 Δημοσίευση από Rempetis »

Μέσα είμαι κι εγώ παίδες :)

faidra
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 04 Δεκ 2005 07:33 pm
Τοποθεσία: Αχαρναί

#32 Δημοσίευση από faidra »

Συμφωνώ απόλυτα με τον Ντρημ. Θα ήταν κρίμα να χάσουμε αυτή την ωραία συνάντηση και το χειρότερο φυσικά - όπως σωστά το έθεσε - θα ήταν άνθρωποι που μένουν τόσα χιλιόμετρα μακριά και έχουν κανονίσει το χρόνο τους και τις δουλειές τους να τους ανατραπούν όλα την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή. Εγώ ξαναδηλώνω τη συμμετοχή μου καθώς και άλλων τριών ατόμων, (σύνολο 4 δηλαδή) και ... όπου γης και πατρίς ! Αποφασίστε το που θα βρεθούμε και ερχόμαστε. Σύντομα όμως ε; :)

Άβαταρ μέλους
giorgos100
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 02 Σεπ 2004 09:17 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ---Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ

#33 Δημοσίευση από giorgos100 »

κι εγωωωωωω!!!!

Άβαταρ μέλους
Dreamlander
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: 11 Απρ 2006 02:50 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο

#34 Δημοσίευση από Dreamlander »

Υπάρχει στις αρχές της Λ. Βουλιαγμένης, στο δεύτερο φανάρι δεξιά (στο πρώτο είναι το Club 22), στην οδό Ζεύξιδος 12, η ταβέρνα "Η Κυρά". Μίλησα με τον ιδιοκτήτη της, ο οποίος δέχτηκε με ενθουσιασμό την ιδέα να μαζευτούμε με τα οργανάκια μας την Τετάρτη 15 Νοέμβρη. Αν δεν υπάρξει πρόταση για άλλο στέκι, απομένει να τον ειδοποιήσω για τον αριθμό των ατόμων που θα πάμε.
Για να γνωρίσεις κάπως καλύτερα μια γυναίκα δυστυχώς θα πρέπει πρώτα να την αγαπήσεις.

Άβαταρ μέλους
kyriaki35
More than 50 posts user
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 03 Μάιος 2005 01:39 pm
Τοποθεσία: Ταύρος

#35 Δημοσίευση από kyriaki35 »

Συμφωνούμε και επαυξάνουμε.

Εχω στεναχωρεθεί και εγώ ήδη αρκετά, οπότε η ιδέα για κάποιο άλλο μαγαζί που μπορεί να μας φιλοξενήσει είναι θαυμάσια.

Ηρακλή, δεν γνωρίζω άλλο μαγαζί για τέτοιο σκοπό, γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί 30 νοματαίοι με μπουζουκομπαγλαμάδες και κιθάρες να "μπουκάρουν" σε μαγαζί χωρίς προσυμφωνία με τον ιδιοκτήτη.
Απο σένα γνωρίσαμε και το "Μπουρή" που αναμφισβήτητα μπορεί να μας φιλέψει, τι λες για αυτό? , αλλα αν και "Κυρά" κάνει... εμείς ακολουθούμε...μετα των οργάνων μας!!!

Α! και κάτι ακόμα που είναι σημαντικό και το ζήσαμε στο "Μπουρή".
Πρέπει να συνεννοηθούμε με τον ιδιοκτήτη για τις ώρες που θα είμαστε εκεί, ώστε να μη δημιουργήσουμε προβλήματα με αστυνομίες....τόσα μπουζούκια και φωνές....να μη μας πάνε πλημμέλημα επι διαταράξει που θα ΄λεγε και ο Ζαμπετιέν!!!
σαν καναν το καθηκον τους
ησυχοι πια οι γειτονοι
γυρισανε στο σπιτι τους
κι αφησανε στο χιονι
της γειτονιας το φροκαλο
το Τζακ Ο Χαρα κοκαλο!

Απάντηση

Επιστροφή σε “Ταβέρνες - Στέκια - Οινομαγειρεία”