Τραγούδια στη σελίδα

"Κονσούλτο"
Απάντηση
Μήνυμα
Συγγραφέας
Άβαταρ μέλους
BLEKOS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005 10:40 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Επικοινωνία:

#64 Δημοσίευση από BLEKOS »

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ
εγω δεν διαφωνω στο να ανεβαινουν κ αλλα ειδη,αρκει να υπαρχει(οπωσ και υπαρχει νομιζω) διαχωρισμος μεταξυ των κομματιων.δηλαδη να υπαρξει επιλογη για δημοτικα,κρητικα και οτι αλλο θελει ο καθενας.Για να μην παρεξηγηθω οταν λεω 'οτι αλλο' εννω στα παλισια τησ παραδοσιακης μουσικης.
Δεν νομιζω οτι κινδυνευει α αλλοιωθει το χρωμα της σελιδας,εγω το βλεπω σαν μια ανταλλαγη μουσικων αποψεων,ειναι καλο μεσα απο μια σελιδα σαν αυτη να μπορεις να φτασεισ και σε αλλα κλαδια τησ παραδοσης.
Προσωπικα ακουω και δημοτικα και κρητικα και ρεμπετικα......ειναι αυθεντικα ειδη μουσικης.
Η πλειοψηφια ασ κρινει :D

Billaras
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005 07:12 pm
Τοποθεσία: Καναδάς
Επικοινωνία:

#65 Δημοσίευση από Billaras »

ΘΑΝΑΣΗΣ έγραψε:Για τελευταια φορα θα μπω σε τετοιου ειδους συζητηση .Μακη εισαι ο δημιουργος και γουστο σου τι θα μενει τι θα φευγει.Η πολλη δημοκρατια ειναι οχλοκρατια.Ειμαστε 2800 με 2800 γνωμες και αντε βρες ακρη.Οποιος γουσταρει μπαινει στη σελιδα με τους ορους που βαζεις οποιος δε γουσταρει δε μπαινει.Τραβα το δρομο που εχεις χαραξει με τις δικες σου αποψεις .Το να φτιαξει καποιος σελιδα ειναι σχετικα ευκολο για πολλους απο τους φιλους , ας φτιαξει οποιος εχει αντιρρηση δικια του να βαλει ολα τα τραγουδια αυτης της σελιδας και να αφησει αβερτο το ανεβασμα για το μελλον
Για σου ρε Θαναση πρωτοποριακέ. Οταν το πρότεινα αυτό που ακριβώς προτείνεις πριν από κανα δυο μήνες (ψάξε τα πόστ) είπατε λίγο πολύ "Ακου τι λέει ο ΦΑΣΙΣΤΑΣ". Τώρα εσένα επειδή εσύ είσαι "φιλαράκι" και "εκφραστής της κυρίαρχης ιδεολογίας" θα πούνε "Χμμμ δικιο έχει ο Θανάσης. Πολύ ΣΟΦΟΣ και ΛΟΓΙΚΟΣ ανθρωπος αυτός ο Θανάσης".

Ε, ρε να χαρώ εγώ αντικειμενικότητα...

Άβαταρ μέλους
bill1961
συντονιστής<br>(03/2008 ως τώρα)
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: 10 Μάιος 2005 11:51 pm
Τοποθεσία: Ηγουμενίτσα

#66 Δημοσίευση από bill1961 »

Ώπα και "η πάλη των τάξεων" στο site!! :shock:

a.a.d.
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 09 Ιαν 2005 07:23 pm
Επικοινωνία:

#67 Δημοσίευση από a.a.d. »

Τον Billaras τον Βλέπω πάλι στην ίδια τάξη. Ο Θανάσης σκέτη αταξία, άντε και καλά γεράματα!!! :D . Τώρα άμα είναι να παλέψουνε, "ξίφος κι από 15 μέτρα".
Μαχ, μή "μασάς".Οι κανόνες έχουν καθορισθεί προ πολλού και έχουν διευκρινισθεί πολλές φορές. Ακόμα και οι παρεκτροπές αντιμετωπίζονται χαλαρά και lite. Ο ρυθμός είναι μια χαρά κι μελωδία ωραιότατη. Συνέχισε, κι ο Μεγαλοδύναμος μαζί σου.

Billaras
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005 07:12 pm
Τοποθεσία: Καναδάς
Επικοινωνία:

#68 Δημοσίευση από Billaras »

Αμήν

Άβαταρ μέλους
Misirlou
More than 100 posts user
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 18 Δεκ 2005 08:45 pm

#69 Δημοσίευση από Misirlou »

Κι εγώ -ΣΟΦΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ- ψηφίζω ΘΑΝΑΣΗ !!!
(όχι τον αποπάνω...του Ζαμπέτα λέω !!! χεχεχε ... :lol: )

ΜΑΧ, αν τα τραγούδια είναι συντελεστών τού "ρεμπέτικου" τραγουδιού και είναι πριν το 1955-56 (ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΕΒΑΣΜΑΤΟΣ) θεωρώ πως πρέπει να ανέβουν.
Κι ας έχει "κλάμα" κι ας είναι πχ. μπολέρο (αν είναι, τονίζω, γνωστού δημιουργού που έχουμε αποφασίσει να ανεβάσουμε όλη τη δισκογραφική παραγωγή του).
Γνώμη μου...

Άβαταρ μέλους
BLEKOS
More than 150 posts user.
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005 10:40 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ
Επικοινωνία:

#70 Δημοσίευση από BLEKOS »

ρε παιδες καντε κρατει!!!!!!
δεν μπορει να μην εχει λιγο χωρο η σελιδα για παραδοσιακα κ τετοια.....!!!!
αμαρτια :oops:

να ειναι το κυριαρχο το ρεμπετικο αλλα να, σε δυο γωνιτσες ας υπαρχουν κ οι επιλογες δημοτικα....κρητικα και ξερω εγω τι αλλο π.χ 1950.....και μετα.
ο ρουκουνας δηλαδη δεν τραγουδησε δημοτικα?
η ριτα αμπατζη κ η εσκεναζυ διαφορα παραδοσιακα....και η παπαγκικα το ιδιο.
δεν ειναι κακο.απλα ειναι ισως λιγοτερο λαοφιλη αυτα τα ειδη μουσικης απο οτι το ρεμπετικο.
ειναι ευκαιρια για πολλα ατομα αυτη να ερθουν σε επαφη με αλλα ειδη.δεν ειναι κακο.
ε ενταξει και εν τελει αν σε καποιον δεν αρεσουν δεν τα κατεβαζει.εγω καποτε κατεβασα κατι κρητικα αστερια απο δω μεσα.ο μαυροβασιλης τα ειχε ανεβασει.

δεν ειναι κακο....γιατι τοση αντιθεση με αυτα?
δεν ειναι τσαλικης η βανδη...........παραδοσιακη μουσικη ειναι μεγαλη η αξια της

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κουβεντούλα”